CELE PROJEKTU

Chcielibyśmy, aby poprzez historię uczniowie poznali znaczenie krytycznego myślenia oraz politycznego i społecznego aktywizmu w konstruowaniu Unii Europejskiej. Sposobem na osiągnięcie tego celu będzie opracowanie Międzynarodowych Materiałów Dydaktycznych, które ukazywałyby konsekwencje totalitaryzmu w XX - wiecznej Europie. Mamy nadzieję, że uczniom łatwiej będzie zrozumieć, czym był i jest totalitaryzm oraz jak powstają nowe ruchy radykalne i jakie mogą być tego konsekwencje. Zaplanowane materiały dydaktyczne będą ukazywały ten okres w historii w nowej perspektywie, z punktu widzenia kolaborujących, obojętnych i stawiających opór. Uczniowie będą poznawać historię okresu II wojny światowej poprzez życiorysy ludzi, którzy doświadczyli totalitaryzmu, koncentrując się na trzech wyżej wymienionych grupach. Ponadto zadaniem uczniów będzie przygotowanie materiałów na temat przekazów partii radykalnych obecnie funkcjonujących w Europie.

Sunday, 29 October 2017

Rezultaty projektu

„Jesteśmy jedynymi żywymi istotami, które nie tylko są w stanie z entuzjazmem coś sobie wymyślić, lecz potrzebują do tego wspólnoty”…”…im więcej ludzi bierze udział w danym przedsięwzięciu, tym wspanialsze lub bardziej szalone staje się to, co wspólnie stworzą. Gdyby tak nie było, nikt nie wszedłby na szczyty Himalajów”. 
Ten cytat z książki ”Kim jesteśmy, a kim moglibyśmy być” autorstwa dr Geralda Hüthera doskonale podsumowuje nasz projekt. Dzięki współpracy udało nam się stworzyć coś wyjątkowego - publikację z wybranymi innowacyjnymi scenariuszami lekcji na temat
II Wojny Światowej, Holokaustu i Hiszpańskiej Wojny Domowej oraz stronę internetową, na której dostępne są wszystkie scenariusze oraz dodatkowe stworzone przez na materiały.


www.lessonsforfuture.com

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia naszej strony!  

No comments:

Post a Comment